Çanakkale Limanı

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 12.02.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk, Mehmet Erem

Şehrin içinde, o civarda yatlar için uygun tek konaklama alternatifi.
Aslında barınak statüsünde, ancak Çanakkale Marina adını kullanmayı tercih ediyorlar.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar

Hemen yanında küçük kayıklar için balıkçı barınağı var. Feribotların yanaştığı iskelenin hemen kuzeyinde. Gece giriş yaparken bunların ışıklarından yararlanmak mümkün. Girişi kuzeydoğuya bakıyor, mendirekte bir fener var. Gece kuzeyden yaklaşırken Nara burnundan sonra koya dönüldüğünde, askeriyenin önündeki büyük tonoz şamandıraları (toplam 3 adet) işaretli değil. Dikkat edilmesi önemli

Yanaşma, Demirleme

Genelde marina binasının olduğu rıhtıma veya hemen karşısına tonoz alarak kıçtankara yanaşılıyor. Dışarıda bir tane de yüzer ponton var.
Alternatif olarak askeri bölge ile marina mendireği arasında, giriş-çıkışa engel olmaksızın demir atıp alargada kalmak da mümkün.

Tesisler

Şehirde hemen herşeyi bulmak mümkün. Traktörcü Duran Usta şehir içinde, iyi mekanisyen. Ufak tefek tekne parçası sağlıyor. Rıhtıma yakın tekne ve balıkçılık malzemesi satan birkaç küçük mağaza var.
Limandakiler yardımcı oluyor
Çanakkale Türkiye'den giriş-çıkış işlemleri için iyi bir seçim değil. Polis, sağlık, liman ve acente birbirinden oldukça uzak (Kemer 20 km, ancak taksiyle gidilebiliyor) ve bulması bayağı zor. Acenteye verirseniz, limandakiler buna yardımcı oluyor, 200 lira gibi bir ücret talep ediliyor.
Rıhtım boyunda birkaç lokanta mevcut, Yalova Restaurant en iyilerinden bir tanesi.

İletişim Bilgileri
http://canakkalebelediyesimarina.com/
İmkanlar
Map
Tam ekrana büyütmek için tıklayınız.
Windy