Gazipaşa Limanı

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 03.06.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Erol Akyigit

Antalya körfezini doğu batı hattında geçerken, doğudan gelirseniz ilk, batıdan geliyorsanız son durulabilecek liman. Sırtını yasladığı Kale Tepesinde gerçekten bir kale kalıntısı bulunmakta. Kuzey güney ekseninde ki ana mendirek 400m kadar, doğu batı ekseninde ki tali mendirek ile limanı oluşturuyor.

Bu liman aslında ne yazık ki yarısı bile bitirilmemiş bir marina projesi. Tamamlanmamış çarşı binaları ve bakımsızlığıyla üzücü bir görüntü sergiliyor.
Ancak havadan korunmak veya dinlenmek için önerilir. İkmal anlamında 400m mesafede ki marketden başka hiçbirşey yok.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar

Anamendireğin batısında bulunan azmak girişinede, kağıt ve elektronik haritalarda görülmeyen paralel ikinci bir mendirek yapılmış. Girerken karışıklığa sebep olabilir. Dikkat etmek gerek. Gece aydınlatma veya markalama olmadığı için dar giriş zorluk çıkarabilir. Talimendireğin hemen doğusu halk plajı. Yaklaşırken yüzen insanlara dikkat edilmeli.

Yanaşma, Demirleme

Girişin karşısındaki beton iskele önü çok sığ, yaklaşılmamalı. Girişde iskelenizde kalan tali mendireğin betonunun önü 2,5-4m aralığında. Bordalanarak durulabilir. 5-6 teknelik yer var. Ortaya 4m suya demir atılarak, kısa bir kaloma ile alargada da durulabilir.
Tonoz sistemi yada yardımcı olacak bir görevli yok.

Tesisler

Hiçbir tesis ya da görevli yok. (2019 Haziran). Karadan girişin sağından 300m kadar yürüyerek bir markete ulaşılabilir.

Diğer

İkmal noktası olarak düşünülmemeli. Dinlenmek veya havadan korunmak için uygun ancak.

İletişim Bilgileri
Kral Market (Musa): 0530 123 73 86
İmkanlar

Yeni yorum ekle
Map
Tam ekrana büyütmek için tıklayınız.
Windy
Fotoğraflar