Livadia Koyu

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 03.03.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : ali boratav

Tilos'un tek barınağı Livadi Koyu'ndadır. Yanaşabilenleri tüm havalara koruyabilecek bir mendirek.
"Yanaşabilenlere..." çünkü mendireğin içine kıçtan kara ancak 10 tekne yanaşabilir. Ancak çok becerikli bir limancısı vardır.
Tilos'a Rodos ve Kos'tan gelen ticari gemiler de bu mendireğin iskelesinin içine yanaşır. Bu ticari-yolcu gemilerinin seferleri bittikten sonra, Tilos limancısı mendireğin içine gerektiğinde 3-4 sıra tekneyi aborda yanaştırır, kötü havalarda (rüzgar güney ya da doğuya dönerse) hiçbir amatör denizciyi koy ortasında bırakmamaya çaba gösterir.

Yanaşma, Demirleme

Mendirek içinde yer bulunamazsa yandaki koy, son 20 metreye kadar 2-3 metre derinliğe sahip iri taş, kum zeminli sağlam bir limandır. Sakin havalarda rahatlıkla alargada konaklanabilir.

Tesisler

Livadhi bugün Tilos'un en hareketli köyüdür. Kıyı şeridinde pansiyon ve kiralık evler, 3-4 çok keyifli taverna bulunur. Mendireğin hemen ucundaki Gorgona Taverna'nın sahipleri köklü bir ada ailesidir. Keyifli doğu Ege sohbetleri yapılabilir. Çarşı sokağında 12 Adalar'ın en lezzetli pastanelerinden biri bulunur. Sabah saatlerinde uğranıp insanı 2 gün tok tutacak bir kahvaltı yapılabilir.

İmkanlar
Map
Tam ekrana büyütmek için tıklayınız.
Windy