Bozburun

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 09.01.2017
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Mehmet Erem

Yeşilova körfezinin en önemli yerleşimlerinden.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Girişi ya Kızılada iskelede kalacak şekilde, ya da Ada Boğazı tarafında Kiseli Ada iskelede kalacak şekilde yapılmalı. Kiseli Ada ile Güzeltepe arasından geçiş su kesimi 1 metre üzeri tekneler için tavsiye edilmiyor, çok döküntülü ve tehlikeli.
Bozburun'da mendirek var, girişi işaretli. İçi geniş olmamakla beraber, iyi düzenlenmiş, elektrik ve su imkanı var. Ancak uzun zincir döşeyen guletlerin çapasına takmamaya özellikle dikkat etmek gerekiyor.
Limana yaklaşırken, Yeşilada'nın hemen kuzeybatısında sığlık mevcut, işaretli.

Yanaşma, Demirleme: 

Bazı günlerde guletlerden ve charter teknelerinden içerde yer bulmak mümkün değil. Mendireğin girişinde solda kalan kumsalın açığı, alargada kalmak için iyi bir seçim. Dip kum, iyi demir tutuyor. Keza uzun zincir döşeyerek, limana girmeden Caminin hemen öncesindeki kıyı boyu pontonuna kıçtan kara olmak da mümkün. 1-2 adet elektrik ve su panosu 2010'da kondu.
Diğer alternatifler limana girerken sancakta kalan iskeleler. İlki Bozburun Yat Klubü, bizzat Süleyman Dırvana'nın kendi eliyle yaptığı mendireğe kurulu güzel, hoş bir yat klubü. Dışardan gelenlere, imkanlar dahilinde konaklama ve tedarik veriyorlar. Mutfağı zengin.
Biraz kuzeyde, limandan hemen önce Aphrodite Hotel'in benzer bir iskelesi ve lokantası mevcut. Elektrik ve su bulmak mümkün. İskele küçük, önceden arayıp yer ayırtmakta yarar var.

Tesisler: 

İlçe olması sebebiyle her türlü imkan var. Guletler ve yatlar için ikmal yerlerinden, birçok denizcilik malzemesini bulmak ya da getirtmek mümkün. Karayoluyla Marmaris'e ulaşılıyor. Yazın günde birkaç kez minibüs var.
Birkaç senedir gümrük mevcut. Giriş-çıkış yapmak mümkün.
Bozburun Yat Kulübü (0252) 456 21 92
Aphrodite Hotel (0252) 456 22 68

İmkanlar: 
Map: 
Tam ekrana büyütmek için tıklayınız.
Windy: