Okluk

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 16.07.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk, Erol Akyigit, Fatih Tanış, Mehmet Erem

13 TEMMUZ 2019 TÜM DEĞİRMEN BÜKÜ KAPATILDI.

Değirmen Bükünün içinde, her havaya kapalı küçük bir koydur. Sadun Boro Üstadın favori mekanıydı. Üstad, yedi denizi gezip gördükten sonra, cennetten bir parça olarak nitelendirdiği bu küçük koyda geçirdi son yıllarını.
Girişinde, denizkızı heykeli bulunmaktadır.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar

Koyun güneyinde Cumhurbaşkanlığı konutu vardır. Önünde iskelesi ve 1-2 tonoz şamandırası mevcuttur. Bu bölgede demirlemek yasak. Ayrıca konut kullanılacağı zaman tüm Değimenbükü körfezi önceden haber vermeksizin birkaç saat içinde boşaltılabiliyor.

Yanaşma, Demirleme

Değirmen Koyu'nun girişinde Kara Ada üzerinde fener mevcut Fl6s31m10M.

Tesisler

Koyun içinde üç tane iskele ve lokanta var. Bağlanıp kıçtankara olmak, elektrik ve su sağlamak mümkün.

Koyun ağzına doğru olan ilki, uzun zamandır Mustafa Efe tarafından işletiliyor. Adı Deniz Kızı Restaurant. Kendi de denizci, oldukça iyi hizmet veren hesaplı bir yer. Müdavimleri var.
Küçük marketinde yatçıların ihtiyaç duyacağı gıda ve temizlik malzemeleri var. Taze sebze ve meyve de bulunuyor. Çamaşır hizmeti de sunuyorlar.

İkinci nispeten içeride, Yücel Restaurant.

Sonuncusu koyun en dibinde yer alan Japon'un Yeri olarak bilinen iskele. Servis verdiği bina yürüyerek 5 dakikalık yolda, içeride ağaçların arasında yer alıyor.

Diğer

Toprak bir yolla diğer çevre koylara ve Karacasöğüt'e gitmek mümkün. Marmaris veya Karacasöğüt'e düzenli ulaşım yok ancak Kaptan veya tanıdıklarından rica ile servis sağlamak mümkün. Son senelerde kışlayanlar arttı. Ayrıca Üstadın vefatından sonra Okluk tan başlayan bir yürüyüş yolu yapıldı.

İletişim Bilgileri
Denizkızı Restoran (Alptekin) 0532 450 4909 Yücel Restaurant (Turgut Yücel) 0532 7814755
İmkanlar
Map
Tam ekrana büyütmek için tıklayınız.
Windy
Fotoğraflar